Dawno nie pokazywałem zdjęć z parku, a przecież jesień to czas, kiedy jest tam wyjątkowo pięknie. Często nie mamy czasu jechać w dzikie ostępy, ale mając tylko kilka chwil warto przejść się na spacer do pobliskiego parku. Co można tam pofotografować? Miejskie ptaki, wiewiórki, suche liście…. nuda powiecie? Wolę taką nudę pośród roślin i zwierząt niż tkwienie w 4 ścianach. A zwierzęta w parku mogą być całkiem interesujące, jeśli tylko poświęcimy im chwilę. Moje spojrzenie na jesień w miejskim parku wygląda tak:

Kącik techniczny

Do parku najczęściej zabieram zestaw, który łączy zasięg (odpowiednią ogniskową) z niewielkimi rozmiarami. W tym przypadku kryteria te spełnił Sony A7R3 z obiektywem Sony FE 70-300/4.5-5.6 G. Zwykle na tego typu szybkie sesje, gdzie najważniejsza jest uniwersalność zestawu, zabieram właśnie taki sprzęt. Sprawdza się bardzo dobrze i w każdym systemie znajdziecie podobny.

3 odpowiedzi na “Jesień w miejskim parku”

  1. Jakaż tam nuda! Przyroda bez dwóch zdań – dla wielu jedyna dostępna. Poza tym oprócz tych – pięknie przez Ciebie sfotografowanych – w parkach można spotkać i inne gatunki ptaków, a i ssaki się trafiają choć skryte bardzo. Pozdrowienia ślę jak zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *