Zastanawiałem się, czy z pierwszej w tym roku sesji fotograficznej na Zbiorniku Jeziorsko robić osobny wpis na blogu. Wiele zdjęć nie powstało, ale czasami to nie one są najważniejsze. I tak chyba jest tym razem.

Jeziorsko, a może gdzieś indziej?

Po kilku sesjach fotograficznych w lasach, gdzie głównymi bohaterami były zawilce i inne wiosenne kwiaty przydałaby się jakaś odmiana. Wiosna to czas ptasich przelotów i zalotów, więc to ku nim skierowały się moje myśli. Niestety pierwsza próba podejścia do tematu nie udała się z powodu innych istotnych zajęć. Ale zbliżał się weekend, a prognozy były dosyć dobre…

Plan był prosty – pojechać, poleżeć, pofotografować, pooddychać przyrodą. Tak też zrobiliśmy z Ryśkiem. On w czatowni siedzącej, ja kawałek dalej na leżąco. Siewki (głównie łęczaki, ale także bataliony i piskliwiec) były aktywne od samego świtu. Niestety kilkakrotnie coś je spłoszyło i mieliśmy dłuższe przerwy w robieniu zdjęć. Tak czy siak kilka zdjęć udało się zrobić.

Najtrudniejszym zadaniem było jednak nie samo fotografowanie czy nawet dojazd na miejsce, ale konieczność pobudki o 4:00 rano. Szczerze mówiąc odwykłem od zrywania się w środku nocy. Ale skoro tym razem się udało, to następnym będzie łatwiej! A i możliwość powdychania świeżego, cofkowego powietrza jest zawsze w cenie.

Z technicznego punkty widzenia

Po kilku sesjach, podczas których eksperymentowałem i badałem możliwości nowych (a tak naprawdę starych) obiektywów, przyszedł czas na powrót do sprawdzonej konfiguracji. Tu mógł sprawdzić się jedynie teleobiektyw o długiej ogniskowej 600mm. Ptaki, które przyleciały przed moją czatownie są względnie małe, a tylko „długie szkło” jest w stanie podołać zadaniu.

3 odpowiedzi na “Jeziorsko – początek sezonu”

  1. No, już myślałem, że ptaszki, tele i Jeziorsko poszły do kątka. Nawet planowałem przy okazji zapytać. Kwiatki i różne heliosy ładne, ale nie fruwają i nie brodzą. Ten „600mm” to wcześniejsza Sigma (chyba) czy Sony? I zapewne z Sony A7RIII? Pozdrawiam 🙂

    1. Bogusławie, no gdzieżby to było możliwe, żeby Jeziorsko poszło do kąta? 🙂 Na każdy temat jest odpowiedni czas. 600-tka to kupiony przeze mnie w zeszłym roku Sony 200-600. A korpus bez zmian, tak jak od dłuższego czasu A7R3.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *