Zgodnie z obietnicą, chcę Was dziś zabrać do jesiennego lasu bukowego w poszukiwaniu grzybów. Ale nie tych jadalnych, o nie! Im bardziej „psi” jest grzyb, tym bardziej fotogeniczny. To jeden z moich ulubionych tematów o tej porze roku. Oprócz kolorowych liści ma się rozumieć ;-). No dobrze, dość słów, niech przemówią zdjęcia!


Gdyby kogoś interesowało jak zostały zrobione te zdjęcia od strony technicznej, to wcale nie używałem obiektywu makro! Otóż przemożna większość zdjęć powstała z wykorzystaniem obiektywu Tamron 28-75/2.8, który jak widać generuje bardzo ładny bokeh. A grzyby są na tyle duże, że obiektyw makro nie był konieczny…

6 odpowiedzi na “Grzyby”

  1. No i warto jeszcze podkreślić znaczenie „operowania” i wykorzystania światła zastanego, gdy zwłaszcza 'pod światło’ świetnie eksponuje delikatne, półprzezroczyste struktury grzybów z blaszkami. Robisz to znakomicie. Pozdrawiam :).

  2. Zgadzam się Michale co do fotogeniczności grzybów mniej jadalnych, ale poza tym nieco łatwiej je znaleźć, bo te prawdziwki, koźlaki, podgrzybki, czy nawet kanie po przejściu grzybiarzy to się jednak trochę pochowały ;-)). Niektóre z kadrów w tej sesji wg mnie wspaniałe – gratuluję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *